• 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daniel Craig, Rizespor'un başına geçti! (1. Sezon)
#1
Çaykur Rizespor logosu
[Resim: DYlDNm.png]

Çaykur Rizespor kulüp başkanı
[Resim: BaZzqV.jpg]

Çaykur Didi Stadyumu
[Resim: MV6DN2.png]

Takım hakkında bilgi:
Çaykur Rizespor, Rize'de kurulmuş, renkleri yeşil-beyaz olan bir Süper Lig kulübüdür. Kayda değer bir başarısı yoktur.

[Resim: alolJB.png]

Daniel Craig, 2018 Haziran profili
[Resim: QLRLWk.png]

Veritabanı değişiklikleri:
FMT Genç Yetenekler yaması (tamamlanmamış sürüm)
Medya, kulüp isimleri yaması
Sevgili günlük, ben Daniel Craig. Bir yandan Bond 25, bir yandan da Knives Out derken artık çok sevdiğim futbola yönelmek için doğru zamanın geldiğini düşünüyordum. LinkedIn'deki Türk bağlantım olan Şükrü Gürsoy ile yazıştıktan sonra kendisi beni Rize'ye götüreceğini söyledi. Rize benim için uygun muydu? Her yer benim için uygundu, yeter ki menajerliğe başlayayım. Kulüp başkanıyla görüştükten sonra bana sözleşme önerdi: bir senelik 447 bin euro'luk bir teklifti. Başkan pek sevimsiz biriydi, gözüm pek tutmamıştı ama ne yaparsın. Biz İngilizler genelde kendimizden olmayanları sevmeyiz. Başkanı değiştiremezdim ama teknik ekip gidiciydi o yüzden teknik ekiple tanışmayacaktım bile... Derken basın toplantısı günü geldi, 26 Haziran 2018 tarihi benim efsane olacağım günün başlangıcıydı. Basın muhabirleri bana futbol hariç her şeyi sordular... Lazlara benzediğimi ve ne düşündüğümü tam üç farklı muhabir sordu. Sonuncu soruda çay istedim, çayın içine süt tozu kattım ve içtim ardından da "Aramızda çok fark yok, yalnızca ben çayımı sütlü içerim, siz içmezsiniz." dedim ve bu sözüm ekşisözlük isimli forum sitesinde gündemi uzun süreler meşgul etmişti bile. Benim zebercet olduğumu iddia edenler de vardı çok zeki ve espritüel olduğumu iddia edenler de. Ben Daniel Craig idim ve Daniel Craig olmaktan da memnundum. İnsanların beni birilerine benzetme çabası beni oldukça üzmüştü ama yapabileceğim bir şey yoktu. Basın toplantısının ardından başkanın odasına çıktık, dedim ya "bu adamı hiç sevmedim", bana Hikmet Karaman'ın kulüp için önemli bir isim olduğunu ve onu unutturabilecek bir performans sergileyip sergileyemeceğinden şüphesi olduğunu söyledi. Ben de soğuk İngiliz tanımına yakışacak şekilde "Benimle kontrat imzalarken bunu dert etmediniz, ben sadece kendime yakışanı yapmakla yükümlü olacağım. Hoşunuza giderse ne mutlu size." demiştim ama Hikmet Karaman'ı gözüm fena tutmuştu. Kendisinde kafayı sıyırmış, eski SSCB generali karizması vardı. Bunu Cary Fukunaga'ya ilettiğimde Fukunaga da onu benim karşımdaki Bond düşmanı olarak görmek isteyeceğini söylese de kendisi Kayserispor'a yeni imza attığından bu plan asla gerçekleşemeyecekti. Belki sonra.

[Resim: k9j9JA.png]

Takımı nasıl oynatacağıma gelince: Günlük, Bond kariyerimde ben oldukça kondisyon ve fizik gücüne önem veren bir Bond'u oynuyordum. İnsanlar benim takımımı izledikçe Bond performansımı hatırlamalı. Bu yüzden kondisyona önem vereceğim. Rakibi dağıtacağız. Evet, buna yürekten inanıyorum günlük. Yarın antrenmanlar başlıyor ve ben teknik ekibe izin verdim, kim kalacak kim gidecek buna sonra karar vereceğim, oyuncular hakkındaki kararımı da kendi fiziksel test metodlarımla vereceğim. Yarın görüşmek üzere günlük.
#2
Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.
#3
İlk Antrenman

Sevgili sözlük, tüm teknik ekibin izinli olduğu 27 Haziran günü bir yandan teknik ekip sözleşmeleriyle ilgilenirken bir yandan da fizik yeterlilik testlerini takım üzerinde yürütüyordum.

[Resim: 2624dd.png]

Maalesef U-21 ve U-19'dan hiçbir oyuncu testlerden geçemedi. Ayrıca Gladkyi, Süleyman Koç, Matic Fink, Petrucci, Mustafa Saymak, Robin Yalçın, Jaroslaw Jach, Dhurgham Ismail, Samudio, Cheikh Cisse ve Abdullah Durak'ın da biletini kesmiştim. Bu 11 oyuncudan kulüp bulmalarını istedim. Süleyman Koç 135 bin € bedelle Malatyaspor'a kiraya giderken, Mustafa Saymak için Trabzonspor 1.5 Milyon € kira ücreti verdi, hemen kabul ettim. İlerleyen günlerde Orhan Ovacıklı'ya da kiralama teklifi gelmişti, Göztepe'den. O mevkide Koray ve Cissokho olduğu için Orhan'ı da maaş yükü karşılığında kiraya gönderdim.

Gelenler:

Vitaliy Lysytskyi - stoper - bedelsiz - 28.500 € yıllık
[Resim: OvRO4z.png]
Vitaliy açıkçası eldeki en iyi stoper olsun diye gelmiş bir oyuncu değildi. Biz yüksek tempoyla oynayan bir kulüp olacaktık ve çokça sakatlık görecektik. Vitaliy'i de rotasyonda bulunması için kadroya kattım. Bizim için sudan ucuza bir paraya geldi.
Kemokho Cissokho - stoper - bedelsiz - 73.000 € yıllık
[Resim: lqkR6B.png]
Kemokho senelerce fiziksel gücün ön planda olduğu ligderde oynamış tam bir çapa rolünde stoper oyuncusuydu. Yaşı 28 olunca ve bu maaşı kabul edince derhal kendisiyle sözleşme imzaladık. Kendisinin özellikleri yönetimin senelik 1.1 Milyon € verdiği Jaroslaw Jach'dan daha iyiydi. Jach 1.1 Milyon € alıyordu, Kemokho 73 bin €. Yönetim parayı çarçur etmeyi sevdiğinden dolayı alabildiğim oyuncular maalesef bunlar ama tabii bu bambaşka bir tartışma konusu.
Raul Asprilla - santrfor - bedelsiz - 62.500 € yıllık
[Resim: QLRGdG.png]
Vedat Muriqi'yi çok beğeniyordum ve kendisinin en skorer oyuncumuz olacağını görüyordum. Tabii Muriqi'nin sezon içinde alışık olmadığı yüksek preslerden dolayı yorulacağını da biliyordum ve elde yeterli bir forvet oyuncusu da yoktu. Raul Asprilla çok çok ucuz bir fiyata Muriqi'nin yedeği olarak takıma katıldı. Henüz siftah yapamasa da inancım var Asprilla'ya.
Issa Cissokho - sağ bek - bedelsiz - 104.000 €
[Resim: WqVRjN.png]
Issa Cissokho, eldeki en iyi sağ bek olarak kulübe geldi. Bütün beklentilerimi karşılayabilecek bir sağ bek olması beni cesaretlendirdi ve kendisi için keseyi biraz açtım.
Domingos - stoper - bedelsiz - 192.000 € yıllık
[Resim: RrJR2o.png]
Domingos ile tam üç kez görüştük, çok uğraştırıcı bir transfer oldu çünkü ilk talebi 656 bin € yıllık maaş idi. Tamam kendisini çok istiyordum, güçlüydü, yavaş değildi, piyasası da vardı ama Rizespor'un fiyasko maaş ücretleri ortadayken o paraya çıkamazdım. İki yıllık sözleşmeye imza attırıp ikinci sezon için %10 maaş artışı ve 15 maç oynarsa bir sezon sözleşme uzatma opsiyonunu oyuncunun menajerinin önüne koyunca menajeri tamamdır bu iş şeklinde kafasını sallayıp haber beklememi söyledi. Oyuncu o sırada New York City FC'de denemedeydi ve bize tamam deyip New York'tan İstanbul aktarmalı olarak Rize'ye geldi. Açıkçası alırken en sevdiğim oyuncuydu ama sonradan aramız limoni olacaktı.
Myles Kenlock - sol arka kanat - kiralık - 145.000 € yıllık
[Resim: oXAlDo.png]
Myles açıkçası sol arka kanat olarak sol bek mevkiisinde as oynayacağını düşündüğüm bir isimdi. Elbette Myles ilk fırsatını bulmak için Galatasaray maçına kadar bekleyecekti ama özellikleriyle bu takımda her daim rotasyonda olabilecek kalitede bir oyuncuyu kadroya katmıştım. Benden mutlusu yoktu. Üstelik İngilizdi de.
Oğuzhan Berber - sol bek - kiralık - 49.500 € yıllık
[Resim: 16Y08D.png]
Oğuzhan bizim eski oyuncumuzdu ve kendisini kiralarken başkan benim menajerimden benim hakkımda bir beyin MR'ı isteyecek kadar ileri gidecekti ama olsun. Adam Jaroslaw Jach'a ne paralar vermiş benim Oğuzhan'a verdiğim 49.5 bin € adamı endişelendiriyor. Olsun, buna da şükür diyerek kiraladım Oğuzhan'ı. Her maçta banko oynuyordu Oğuzhan Berber. İyi oynuyordu ama çok kart görüyordu. İlerideki bölümde anlatacağım Galatasaray maçında skor 2-2 iken maçtan atılmış ve tüm planlarımı alt üst etmişti. Disiplinsiz ama ne yapalım, iki seneliğine bizde.
Levent Gülen - stoper - kiralık - 235.000 € yıllık
[Resim: jg4REJ.png]
Levent'i alırken Süper Lig deneyimi olması, defansif yetenekleri ve biraz güçlü bir profili olması beni cezbetmişti. Kendisini sözleşmesi bitene kadar yani iki seneliğine kiralarken bunda takıma neredeyse hep yabancıları doldurmam da biraz etkili oldu. Oğuzhan Berber gibi mecburiyetten yaptığım bir kira hamlesiydi kısacası.
Felipe Chara - savaşçı libero - bedelsiz - 48.000 € yıllık[Resim: aloaJ5.png]
Bu paraya daha iyi bir defansif orta saha alınamayacağı için başkan bana teşekkür etmişti etmesine de yine de sevmiyordum bu başkanı. Her neyse. Chara tipik bir Süper Lig defansif orta sahasıydı. Kendisini alırken dayanıklılığı 14, gücü 16 idi. Bu da beni cezbetmişti ama kendisini çok saldı. Tuhaf! Ligin en iyi kondisyoner ekibine sahibiz oysa ki, Chara nasıl bu kadar kendini salabildi hiçbir antrenör anlayamadı. Seneye gidici neyseki.
Bu transferlere para harcamadığımızı bir kenara bırakırsak Petrucci ve Jach'ın gitmesi durumunda maaş bütçemizin çok geniş olacağını görüyorum. Transfer yaparken biraz kendimi kısıtlamam gerekiyordu. Maddi olarak iyi bir durumda değildik. Yarın ligler hakkında konuşmaya başlayacağım, çok dargınım günlük. Hem de çok.
#4
Başarılar umarım uzun soluklu bir kariyer olur.
#5
raul dışındaki tüm transferleri çok çok beğendim forvete genç kiralık hamlesi gelebilirdi bence
#6
başarılar
#7
Başarılar transfer  yorumlarını  çok beğendim hocam Cheese

daha da büyüdüm, daha da güçlendim; yenemeyeceğim kimse kalmadı diyodum. bugün seni görünce anladım ki; ben senin aşkını yenemiyorum selma.
kaans98 --> Ramiz Karaeski
#8
Okuyordum bir baktım bitmiş Cheese Başarılar Hocam.
#9
Başarılar hocam bütçeyi iyi kullanıyorsun  Fire
[Resim: ss.png]
#10
Kariyer iki haftadır güncellenmediğinden kapatılmıştır.
[Resim: jgQQPj.jpg]

''Enkazlardan çıkıp sevdiysek seni, hangi deprem yıkar bizi?''


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi